Z nášho krásneho fotoprojektu vznikajú dve knihy. Prvá časť už uzrela svetlo sveta a je možné objednať si ju cez formulár na tejto stránke. 

V tejto prvej knihe rozprávame o bežnom živote na marikovských kopaniciach, o každodenných prácach, starostiach i radostiach, ukážeme marikovský kroj a vysvetlíme jeho jednotlivé časti a veľká časť je venovaná tiež detičkám, ich hrám, vzdelávaniu a povinnostiam.

V druhej časti čitateľa prevedieme cez celý rok v marikovej - pripomenieme si sviatky, ktoré ctili a slávnosti, tradície či zvyky, ktorým sa venovali počas nich. Na druhej časti momentálne pilne pracujeme, aby mohla uzrieť svetlo sveta čím skôr.

V oboch knihách je veľké množstvo informácií, ktoré sú pozbierané od pamätníkov tejto doby a popretkávané krásnymi fotografiami, akoby vytrhnutými spred 100 rokov. Vo fotografiách sme sa snažili zachytiť krásu i tvrdosť vtedajšej doby bez prikrášlení, tak, ako to vtedy bolo, akoby sme sa strojom času s fotoaparátom preniesli do minulosti. Snáď sa Vám budú páčiť tak, ako nám a prenesieme na Vás trochu z našej radosti pri vytváraní tohto projektu.

Záväzne objednávam knihu Hore Marikovú

Objednávam